Kansanedustaja on toimistaan vastuussa äänestäjilleen. Tältä sivulta löydät tietoa työstäni ja toimistani kansanedustajana.

  • Suuri osa kansanedustajan työstä tehdään valiokunnissa: Valiokunnat
  • Tekemäni valtiopäivätoimet, kuten kysymykset ja aloitteet löydät täältä: Valtiopäivätoimet
  • Eduskunnassa pitämäni puheenvuorot löydät täältä: Puheet
  • Eduskunnan täysistuntoa voit seurata täältä: Täysistunto
  • Tutustu myös eduskunnan kotisivuihin: Eduskunta

Kansanedustajana olen toiminut:

  • 19.3.2003 – 20.3.2007 ja 9.6.2009 –

Nykyiset jäsenyydet valiokunnissa:

Aikaisemmat jäsenyydet valiokunnissa:

  • Hallintovaliokunta (jäsen) 02.04.2003–20.03.2007, (jäsen) 22.09.2009–12.02.2010, (varajäsen) 16.02.2010–19.04.2011, (varajäsen) 30.06.2011–21.04.2015
  • Lakivaliokunta (jäsen) 02.04.2003–20.03.2007, (jäsen) 05.05.2015–08.06.2015
  • Puolustusvaliokunta (varajäsen) 02.04.2003–20.03.2007, (varajäsen) 15.06.2009–03.06.2010, (jäsen) 04.06.2010–19.04.2011
  • Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 15.06.2009–19.04.2011, (varajäsen) 03.05.2011–29.06.2011, (jäsen) 30.06.2011–21.04.2015
  • Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 15.06.2009–18.09.2009
  • Perustuslakivaliokunta (jäsen) 03.05.2011–29.06.2011
  • Talousvaliokunta (jäsen) 03.05.2011–29.06.2011, (jäsen) 05.05.2015–08.06.2015
  • Suuri valiokunta (varajäsen) 05.05.2015–08.06.2015
  • ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (varajäsen) 02.04.2003–20.03.2007